Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija

2020 12 22
.
2020 12 22
.

KŪRYBIŠKUMO DIENOS „KALĖDŲ TRADICIJOS IR PAPROČIAI“

Gruodžio 21 ir 22 d. gimnazistams buvo suorganizuotos virtualios Kūrybiškumo dienos, kurių metu mokiniai dalyvavo teatro, muzikos ir dailės užsiėmimų veiklose.

Teatro mokytojai virtualiame užsiėmime „Teatro kaukių karnavalas gyvenime“ pristatė kaukių atsiradimo istoriją. Prisiminta, kad pirmosios kaukės pirmiausia siejamos su ceremonijomis, turinčiomis religinę ir socialinę reikšmę arba susijusios su laidotuvių papročiais, vaisingumo apeigomis ar ligų išgydymu. Aptartas kaukių naudojimas šventinėmis progomis, spektakliuose, mitologinių įvykių atkūrimuose, kare ir kaip apsauginės priemonės tam tikroje veikloje, ar esant nepalankiam orui. Išsiaiškinę, kokios kaukės egzistavo Commedia dell'arte teatre, mokiniai jas pamėgino pritaikyti mums puikiai pažįstamoje aplinkoje - MOKYKLOJE.

Projektinio Kalėdinio muzikavimo metu „Kalėdų rytą rožė pražydo“ muzikos mokytoja Zita pakvietė visus susieti senuosius tradicinius papročius, dainas su šiuolaikinėmis kompozicijomis, įvairių tautų dainomis ir leistis į kelionę link šv. Kūčių ir Kalėdų - šviesos ir geresnės ateities link. Mokiniai sprendė testą apie Advento ir Kalėdinio laiko papročius, turėjo galimybę (dainuodami  patikusios Kalėdinės dainos motyvą) įsirašyti savo balsus. Muzikavimo užsiėmime skambėjo ne tik tradicinės lietuvių liaudies Kalėdų dainos,  bet ir grupių „Pentatonix“, „Hiperbolės“, Andrė Rieu bei kt. atlikėjų kūriniai.

Kūrybinėje dailės erdvėje „Kalėdų belaukiant…“ mokiniai susipažino su popieriaus karpinių – namų puošybos tradicijomis. Kiekvienas gimnazistas galėjo pasigaminti gerumo angelą ir padovanoti jį savo artimam arba pasipuošti savo Kalėdinį stalą.

Kalėdinėje klasės valandėlėje „Tikėk Kalėdų stebuklu“ mokiniai ne tik aptarė praėjusius  2020-uosius metus, vieni kitus pasveikino artėjančių švenčių proga, bet ir video sveikinimais apsikeitė su burtų keliu išsitrauktomis paralelėmis klasėmis. Klasių sukurtus video pamatyti galėsite gimnazijos socialiniame tinkle „Facebook“.

Keletas mokinių minčių:

„Labai patiko teatro užsiėmimas, ypač kai reikėjo anonimiškai parašyti, kuriai kaukei atitinka kuri mokytoja, nes tada apmąstėme ir apgalvojome, kokios mūsų mokytojos, kaip jos su mumis bendrauja ir t.t. Nebuvo tokio užsiėmimo, kuris visai nepatiktų.“ (Estela)

„Šiandien gimnazijoje buvo Kūrybiškumo diena. Vyko teatro, dailės ir Kalėdinio muzikavimo užsiėmimai. Dailės užsiėmime iš popieriaus pasidarėme po gerumo angelą. Tam prireikė kantrybės, bet galų gale pavyko. Kalėdinio muzikavimo metu susipažinome su senovės baltų tradicijomis ir atlikome testuką, taip pat dainavome Kalėdines dainas.“ (Dorotėja, Ugnė, Danas)

„Šiandien labai patiko dalyvauti edukacinėse veiklose, jos reikalavo kūrybiškumo. Galėtų dažniau vyktį tokios veiklos.“ (Titas)

„Patiko neįprastos veiklos, kūrybinės užduotys. Manau, jog tai yra puiki veikla šventinėms dienoms. Tokia įvairovė tikrai pakėlė nuotaiką.“ (Ieva)

„Pamokos patiko. Buvo įdomu daugiau sužinoti apie Kalėdų prasmę menuose. Patiko muzikos pamokos dainos.“ (Beata)

„Man ši kūrybiškumo diena patiko. Labai įdomi teatro buvo pamoka, taip pat kaip ir klausimynai.“ (Nikoleta)

„Man šiandienos veiklos patiko. Patiko, kad galėjome išmokti ir daugiau sužinoti apie baltų tradicijas ir papročius. Išmokau pasidaryti angeliuką, kuriuo galėsiu pasipuošti namus. Galėtų būti daugiau tokių dienų.“ (Agnė)

Gražiomis ir prasmingomis veiklomis įžengėme į šventinę savaitę ir mokinių atostogas.

Belieka - Laukti. Švęsti. Pailsėti.

 

 

2020 12 22
.

PAAIŠKĖJO SVEIKIAUSIOS IR BENDRUOMENIŠKIAUSIOS KLASIŲ RINKIMŲ NUGALĖTOJOS

Gimnazijos Vaiko gerovės komisija vykdydama Panevėžio miesto savivaldybės administracijos lėšomis finansuojamą neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektą „Mėgaukis gyvenimu sveikai 2020“organizavo sveikiausios bei bendruomeniškiausios klasių rinkimus.

Renkant sveikiausią klasę buvo vertinama dėl ligos praleistų pamokų skaičius, miesto sporto mokyklų, būrelių lankančių mokinių skaičius, pagrindinėje fizinio ugdymo grupėje sportuojančių kasės mokinių dalis, mokinių dalyvavimas mokyklos, miesto sveikatingumo, socialinių įgūdžių ugdymo, prevenciniuose užsiėmimuose, renginiuose.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad sveikiausios klasės titulą surinkę 352 taškus iškovojo I e klasės mokiniai, kurie per šiuos mokslo metus sudalyvavo net dešimtyje įvairių sveikatingumo, socialinių įgūdžių ugdymo renginių.

Renkant bendruomeniškiausą klasę buvo vertinamas klasės  mokinių dalyvavimas mokyklos, miesto, respublikiniuose, tarptautiniuose renginiuose, projektuose, mokyklos, miesto renginių inicijavimas, vedimas, atstovavimas gimnazijai olimpiadose, konkursuose, dalyvavimas savanorystės veikloje ir kitos iniciatyvos. Bendruomeniškiausios klasės titulą iškovojo IV b klasės mokiniai, kurie ne tik dalyvavo įvairiose gimnazijos bei miesto šventėse, bet ir patys aktyviai prisidėjo prie jų organizavimo, noriai atstovavo gimnaziją ir garsino jos vardą, vedė įvairius renginius: apdovanojimų šventę Panevėžio miesto savivaldybėje, skirtą gabiausiems miesto abiturientams, regioninį raiškaus meninio skaitymo konkursą, kuriame laurus nuskynė šios klasės mokinė ir pateko į regioninį konkurso etapą. Šios klasės mokiniai atstovavo gimnazijai miesto lietuvių kalbos, lietuvių etnologijos, chemijos, biologijos, anglų kalbos bei istorijos olimpiadose.

Rinkimų nugalėtojoms – I e ir IV b klasėms – bus įteikti projekto lėšomis įsteigti diplomai bei prizai – dovanų kuponai apsipirkti kanceliarinių prekių parduotuvėje.

Sveikiname ir linkime neprarasti entuziazmo!

 

 

2020 12 17
.

III-oji metinė konferencija – diskusija

„Ar tikrai Panevėžys atviras savanorystei? Tai, kas veža.“

 

Gruodžio 15 d. visi pageidavę I-IV klasių gimnazistai dalyvavo nuotolinėje III-ojoje metinėje konferencijoje - diskusijoje „Ar tikrai Panevėžys atviras savanorystei? Tai, kas veža.“, kurią organizavo Panevėžio vietos
veiklos grupė.
2020 12 17
.

Šiandien gimnazijoje - „Vilties laiškų“ lietus!

Džiaugiamės karantino laikotarpiu gimusia lietuvių kalbos ir dailės mokytojų iniciatyva - artėjančių švenčių proga ne tik pasveikinti Panevėžio miesto teatralus, bet ir nusiųsti jiems viltingus linkėjimus, kad visuomet po tamsaus ir liūdno periodo ateina Šviesa.

Džiaugiamės ir mūsų gimnazistais, nuoširdžiai rašiusiais laiškus.

Gražių iniciatyvų dėka kiekvieną dieną artėjančios šventės tampa vis šiltesnės ir jaukesnės...

 
 
2020 12 15
.
Mieli gimnazistai, atėjus nelauktam laikotarpiui - karantinui, mes savo JMG tradicijas tęsiame! Ir kviečiame visus iki vieno prisijungti į Kalėdinės aprangos savaitės iššūkį, kurio metu varžysitės dėl nuostabių prizų, 3 laimingieji bus apdovanoti!  Linkime sėkmės!
2020 12 15
.

PROTŲ MŪŠIS „AIDS: GERIAU ŽINOTI 2020“

Gruodžio 10-ąją, minint Pasaulinę AIDS dieną mūsų gimnazijos antrokai nuotoliniu būdu dalyvavo socialinės pedagogės organizuotame virtualiame protmūšyje „AIDS: geriau žinoti 2020“.

Gimnazistai per platformą „Kahoot“ atsakinėjo į renginio organizatorės klausimus apie ŽIV ir AIDS.

Mūšio nugalėtoju tapo IIf klasės mokinys Danas Vaitiekus. Antrą vietą užėmė IIe klasės mokinys Vilius Juška, trečioji atiteko IIa klasės mokinei Agotai Žurauskaitei.

Nugalėtojai bus apdovanoti neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto „Mėgaukis gyvenimu sveikai 2020“ lėšomis įsteigtomis dovanomis ir diplomais, o į geriausiųjų dešimtuką patekę renginio dalyviai – paguodos prizais ir padėkomis.

Dėkojame už dalyvavimą ir sveikiname nugalėtojus!

 

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »