
Įgyvendinant ,,STEAM ugdymo standartas“ programos STEAM veiklas ir
aplinkosauginio projekto ,,Žemė nemiega“ veiklas birželio 2 dieną gimnazijoje vyko II klasių
mokinių ilgalaikių gamtos mokslų praktinių tiriamųjų darbų pristatymas – konferencija
,,Stebiu-Kuriu-Realizuoju 2026“. Konferencijos pradžioje sveikinimo žodį tarė gimnazijos
direktorė Ramutė Stasevičienė. Ji paskatino mokinius nenustoti domėtis gamtos mokslais, būti
kūrybiškais ir realizuoti savo idėjas. Pristatytų darbų tematika labai įvairi: nuo inžinerinių
modelių kūrimo ir išbandymo iki aplinkosaugos ir aplinkotyros temų.
Konferencijos pradžioje pristatyta 10 plenarinių pranešimų: Neda ir Agnė II b
,,Kofeino poveikis sėklų dygimui”, Andrius, Edvinas II b ,,Garo variklio modelio
projektavimas ir bandymai”, Urtė II c ,,Aliejinių dažų spalvų intensyvumo priklausomybė
nuo skiediklio kiekio”, Eglė ir Samanta II a ,,Makaronų tiltas ir gravitacijos poveikis”, Paulina
ir Tėja II d ,,Šviesos lūžis skirtingose terpėse”, Elzė ir Lėja II c ,,Gliukometro nauda žmogaus
gyvenime”, Kamilė II e ,,Aplinkos sąlygų poveikis fermentinei hidrolizei dirbtinės virškinimo
sistemos modelyje”, Aronas ir Juventa II a ,,DNR struktūra ir jos nustatymo metodai”, Denas
ir Lukas II f ,,Ar tai gintaras?”, Simonas, Dovydas ir Paulius II b “Pakuočių, pagamintų iš
plastiko, bioplastiko, popieriaus ir kt. medžiagų, irimo tyrimas”.
Po plenarinių pranešimų vyko darbų pristatymas 5 sekcijose. jose pristatyti 75
tiriamieji darbai. Darbų vadovės biologijos, chemijos ir fizikos mokytojos.