.

2019 10 21

Spalio 16-18 dienomis dalis mokyklos abiturientų dalyvavo  edukacinėje programoje ,,Pažintis su Šiaurės Lenkijos istorija ir kultūra“. Aplankėme A.Hitlerio bunkerius,  Žalgirio mūšio lauką -  kuriame 1410 metais liepos 15 dieną Vytauto ir Jogailos vadovaujama Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė sumušė Vokiečių ordino kariuomenę, Štuthofo  vokiečių koncentracijos stovyklą, Razelio pilį, Šv.Lipkos  vienuolyną, Olivos katedrą, kuri ilgą laiką buvo Rytų Pamario kunigaikščių laidojimo vieta. Vertingiausias katedros paminklas –vargonai, laikomi geriausiais vargonais Europoje. Klausėmės  „šokančių” vargonų muzikos. Apžiūrėjome ir Marienburgo pilį - vieną didžiausių ir geriausiai išlikusių viduramžių gynybinės architektūros pavyzdžių, Joje buvo kalinamas LDK Kęstutis. Pasivaikščiojimas po pilį, jos kiemus, koridorius, celes, prabangias Ordino pasitarimų sales, valgomuosius, buitines patalpas paliko didelį įspūdį. Vėliau lankėmės  Gdanske - Hanzos pirklių mieste. Jame vyko apžvalginė ekskursija po senamiestį. Apžiūrėjome „Ilgosios prekyvietės gatvę“, gotikos ir renesanso stiliaus miesto Rotušę, „Neptūno“ fontaną, prabangius pirklių brolijos „Artūro namus“, Turgaus aikštę, gotikinę Šv.Mergelės Marijos bažnyčią.  Laivu ,,Smiltynė“ atplaukėme į Sopoto kurortą. Apžiūrėjome „Kreivąjį  namą“, moderniosios architektūros statinį sukurtą 2003 m. Pasivaikščiojome ilgiausiu Europoje mediniu molu.   Mėgavomės Baltijos pajūriu.

Kelionėje patyrėme puikių įspūdžių, prisiminėme daug istorinių faktų.