SVEIKINAME

2019 06 06

Sekundė  2019.06.05

Rusijoje surengtose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix of Moscow“ (UCI I kategorija) Gedvinas Serafinas iškovojo du aukso medalius, Simona Krupeckaitė pelnė bronzą. Lietuvos dviratininkai į pirmąjį dešimtuką pateko aštuonis kartus.

G. Serafinas laimėjo sprinto ir keirino rungtis. Jis sprinto lenktynių aštuntfinalyje įveikė Rusijos (15-as kvalifikacijoje), ketvirtfinalyje – Kazachstano atstovus (7), pusfinalyje 2-1 – kitą Kazachstano dviratininką (3), o finale 2-0 – Rusijos sportininką (1). G. Serafinas kvalifikacijoje tarp 21-o dalyvio buvo antras (10,087 sek.).

Panevėžio sportininkas keirino (20 dalyvių) pirmojo etapo ketvirtajame važiavime finišavo pirmas, pusfinalio pirmajame važiavime – antras, o finale, aplenkęs du Kazachstano ir tris Rusijos dviratininkus, iškovojo pirmą vietą.

S. Krupeckaitė sprinto (23 dalyvės) aštuntfinalyje įveikė Baltarusijos (15), ketvirtfinalyje – Vokietijos atstoves (7), pusfinalyje 0-2 pralaimėjo Japonijos dviratininkei (6), o kovoje dėl trečios vietos 2-0 įveikė 2014 m. Europos čempionę rusę Anastasiją Voinovą (4). Miglė Marozaitė užėmė septintą vietą. Ji aštuntfinalyje įveikė Japonijos dviratininkę (9), o ketvirtfinalyje pralaimėjo Rusijos sportininkei. Kovoje dėl 5-8 vietų ji finišavo trečia.

Kvalifikacijoje triskart pasaulio vicečempionė ir 2016 m. Europos čempionė S. Krupeckaitė (10,594 sek.) buvo antra, o M. Marozaitė (10,842 sek.) – aštunta. Moterų keirino rungtyje (21 dalyvė) 2010 m. Pasaulio ir 2012 m. Europos čempionė S. Krupeckaitė užėmė penktą, o M. Marozaitė – 12 vietas.

Birželio 5-7 d. Lietuvos treko dviratininkai dalyvaus „Grand Prix of Saint Petersburg“ (UCI II kategorija) varžybose.