ĮSPŪDŽIAI IŠ GASTROLIŲ KĖDAINIUOSE

2019 05 20

„Anoniminė antiutopija“ – spektaklis, kurį mes – I-osios c klasės mokiniai – vaidinome ne tik Jaunųjų dramaturgų konkurse mūsų gimnazijoje, bet ir už jos ribų.

Viskas prasidėjo tada, kai šio spektaklio kūrėja Gabija Matkutė pasiūlė atvažiuoti į jos miestą – Kėdainius – ir parodyti vaidinimą kėdainiečiams. Su pasiūlymu nedelsę sutikome ir jau gegužės 15 dieną autobusu išjudėjome iš Panevėžio. Po maždaug 1 valandos jau buvome vietoje, bet viskas nebuvo taip paprasta, kaip tikėjomės. Atvykę į Kėdainius susidūrėme su išbandymu – neradome mokyklos, kurioje mūsų jau laukė. Patyrėme truputėlį streso, bet pavaikščioję ir pirmyn, ir atgal pagaliau radome Kėdainių ,,Šviesiąją“ gimnaziją, kurioje mus pasitiko mokyklos darbuotojai. Jie buvo labai malonūs ir aprodė mums savo mokyklą. Ši gimnazija padarė labai didelį įspūdį tiek savo istorija, tiek vidiniu grožiu.

Na, o po ekskursijos buvo laikas keliauti į Kėdainių muzikos mokyklą, kurioje mes ir pasirodėme. Ten susidūrėme su antruoju išbandymu –  sale. Aktų salė buvo labai mažytė, ten nebuvo nei šviesų, nei kulisų, tad turėjome greitai suktis iš padėties ir galvoti, kaip visa tai ,,apžaisti“. Kartu su teatro mokytoju operatyviai pakeitėme vaidinimo minzanscenas, pati spektaklio idėja, žinoma, liko. Tada aprimę ėjome ruoštis pasirodymui.

Po gero pusvalandžio laukė scena, kurioje turime parodyti viską, ką galime. Jaudulio buvo tiek, kad auklėtoja žinutėmis turėjo mus raminti bei sakyti, kad viskas bus gerai ir „mes pavarysim!“ Būtent taip ir buvo. Scenoje visi atsipalaidavome, o ir publika buvo nuostabi. Viskas praėjo puikiai ir po spektaklio visi džiaugėmės rezultatu. Neilgai trukus mus ir vėl pakvietė į sceną pakalbėti su žiūrovais ir atsakyti į jų klausimus. Vėliau pasidarėme keletą nuotraukų su mūsų spektaklio pjesės kūrėja bei gavome saldų prizą už mūsų pastangas.

Publikai išsiskirsčius ir emocijoms nuslūgus, 1-osios c klasė su vienu iš Kėdainių ,,Šviesiosios“ gimnazijos mokytoju leidosi į dar vieną ekskursiją. Šį kartą ji buvo po Kėdainių miestą. Aplankėme Kėdainių krašto muziejų, kuriame buvo pasakojama apie to meto žmonių gyvenimus ir sunkumus. Pasinaudoję 3D akiniais sudalyvavome viename iš nepriklausomybės mūšių: kol buvo šovinių, aršiai šaudėm į savo priešus. O po krašto muziejaus pasivaikščiojome ir po nuostabaus grožio Kėdainių senamiestį. Ekskursija patiko ne vien man, bet ir mano bendraklasiams.

Taigi ši kelionė buvo labai linksma ir produktyvi. Už šią ekskursiją visa 1-oji c klasė nori padėkoti Gabijai Matkutei ir jos gimnazijai – kad šiltai priėmė ir leido suvaidinti šį nuostabų spektaklį. Na, o didžiausi aplodismentai turėtų keliauti Algiui Želviui ir Juliui Tamošiūnui, kurie padarė viską, kad šis spektaklį būtų pastatytas. AČIŪ!

Rosita Šakarnytė Ic